OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU – 02 GRUDNIA 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU – 02 GRUDNIA 2018 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas modlitewnego oczekiwania i przygotowania na radość przeżywania Bożego Narodzenia i na ostateczne przyjście Zbawiciela.

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Czcicieli Serca Pana Jezusa, a na Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do dzieci Św. Mikołaj.

 3. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na rzecz osób biednych i potrzebujących w naszej parafii. Za złożone ofiary i wsparcie najbiedniejszych wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

 4. Od poniedziałku Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej w okresie Adwentu. Odprawiać je będziemy od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, tylko w piątek dla dzieci o godz. 17.00. Msze św. wieczorne w piątek i w sobotę o godz. 18.30, w pozostałe dni o godz. 18.00. Dzieci przychodzą na Roraty od poniedziałku do piątku, przynosząc lampion i podpisane serduszko, a otrzymują piękne obrazki związane z nowym rokiem duszpasterskim. W Adwencie prosimy o prowadzenie różańca św. o godz. 17.20.

 5. Pragniemy zorganizować pomoc świąteczną dla osób biednych, będących w potrzebie i samotnych z naszej parafii. Mamy prośbę do tych osób – prosimy zgłosić się we wtorek lub w środę od godz. 10.00 do 12.00 lub od 15.00 do 17.00 do domu parafialnego przy ul. Słodowej.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 7. W pierwszy piątek miesiąca:

  – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 9.00 oraz od 15.00 do 18.30

  – spowiedź św. w te dni w czasie każdej Mszy św. oraz dodatkowo w piątek od godz. 15.00 do 19.00

  – Msza św. wynagradzająca z udziałem dzieci o godz. 17.00

  – o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

  – po Mszy św. wieczornej spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 8. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 (z udziałem dzieci z lampionami i poświęceniem medalików, krzyżyków i łańcuszków dzieciom kl. III przygotowujących się do I Komunii św.) i 18.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 do 13.00 trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach „Godziny Łaski dla Świata”. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 9. W przyszłą niedzielę:

  – składka w kościele przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii z racji drugiej niedzieli miesiąca. Za okazane zrozumienie i pomoc bardzo serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”

  – kazania głosić będzie Ks. dr Łukasz Łaszkiewicz – biblista, nasz przewodnik do Ziemi Świętej. Ks. Łukasz będzie też rozprowadzał pamiątki z Ziemi Świętej

  – po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Matek i Ojców Różańcowych

  – o godz. 12.15 Msza św. w intencji członków Koła Pszczelarzy Krotoszyn i ich rodzin

  – o godz. 16.00 na probostwie spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę w lutym do Ziemi Świętej.

 10. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Św. Mikołaja w Benicach.

 11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele Św. Andrzeja Boboli koncert świąteczny w wykonaniu pana Andrzeja Cierniewskiego.

 12. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabyć poświęcone opłatki wigilijne, które są również wyrazem naszej więzi z parafią, stąd na folderze opłatkowym nasz kościół, nasze odnowione prezbiterium oraz propozycja modlitwy przy stole wigilijnym wraz z życzeniami od nas kapłanów. Ofiary składane przy nabyciu opłatków przeznaczone są na remont naszej świątyni. Z całego serca zachęcamy do nabycia i wsparcia ofiarą naszej parafii.

 13. Przy wyjściu z kościoła od strony Muzeum i w zakrystii można nabyć świece wigilijne „Caritas” jako pomoc dla biednych dzieci w cenie 6zł (małe) i 15zł (duże), sianko na stół wigilijny, nowe kartki świąteczne trzy wzory z naszym odnowionym prezbiterium w cenie 1zł. Ponadto można nabyć prasę katolicką: bardzo ciekawy najnowszy numer dwutygodnika naszej Diecezji „Opiekun” z wieloma bardzo interesującymi artykułami, „Gość Niedzielny”, grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz kalendarze diecezjalne. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy również do przynoszenia nowych zabawek i słodyczy, które składamy przy ołtarzu lub w zakrystii.

 14. W dniach od 20 do 29 maja 2019 roku pragniemy zorganizować 10 dniową pielgrzymkę do Włoch. W programie: Padwa, Loreto, Roccaporena, Cascia (miejsca związane ze Św. Ritą), Manopello, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Pompeje, Neapol, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Asyż. Cena: 2490PLN oraz 120 EUR. Bliższe informacje w biurze parafialnym, zakrystii i na naszej stronie internetowej.