OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 MARCA 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 MARCA 2019 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Matek i Ojców Różańcowych.

 2. Dzisiaj i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, później Msza św.

 3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka w kościele przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za okazaną życzliwość, zrozumienie i pomoc wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

 4. Odbiór szatek pierwszokomunijnych w poniedziałek o godz. 18.30 w domu parafialnym.

 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wtorek i w piątek o godz. 18.30 w kościele.

 6. Spotkanie katechetów w środę o godz. 16.00 na probostwie.

 7. Spotkanie Grupy Modlitwy Św. Ojca Pio w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 8. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy:

  – dzieci o godz. 17.00

  – dorosłych i młodzież o godz. 18.00, później Msza św.

 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo w intencji trzeźwości.

 10. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach, często w bardzo biednych krajach w ramach Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Za życzliwą pomoc polskim misjonarzom już dzisiaj gorąco dziękujemy „Bóg zapłać”.

 11. Serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy spełnili już obowiązek daniny diecezjalnej i pamiętali o potrzebach Parafii, trwających pracach konserwatorskich i potrzebach Seminarium Duchownego. Koperty na daninę wyłożone są na bocznych ołtarzach i w zakrystii.

 12. W przyszły piątek 22 marca nasza Parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. Biskup Łukasz Buzun. Ksiądz Biskup odwiedzi szkołę podstawową nr 8, chorych w naszym szpitalu, spotka się z dyrektorami szkół, przedstawicielami grup duszpasterskich, rady parafialnej. Uczestniczyć będzie w drodze krzyżowej o godz. 17.00, udzieli naszej młodzieży o godz. 18.00 sakramentu bierzmowania. Do wspólnej modlitwy już dzisiaj wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

 13. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć bardzo ciekawy najnowszy numer dwutygodnika naszej Diecezji „Opiekun” z wieloma bardzo interesującymi artykułami, min. artykułem o kościele w Burzeninie, skąd pochodzi ks. Krzysztof, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.