OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła – 19.01.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła – 19.01.2020

1.Dzisiaj po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo trzeźwościowe.

2.Rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3.Dzisiaj w imieniu dzieci i opiekunów serdecznie zapraszamy na jasełka przygotowane przez dzieci z przedszkola „Smerfuś” na godzinę 14.00.

4.Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ojca Ditricka Sangę ze zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia z Tanzanii. Ojciec neoprezbiter głosi nam  Słowo Boże a o godzinie 12.00 będzie sprawował uroczystą Mszę Świętą w intencji naszej Parafii.

5. Z racji kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i piątek do południa oraz w sobotę od 8.30 do 9.30!.

6. Różaniec codziennie przed mszą św. W środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy a w piątek o 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z koronką.

7. Czasopisma katolickie: Opiekun, Gość Niedzielny , Mały Gość dla dzieci oraz Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła i zakrystii. Są jeszcze kalendarze diecezjalne.

8. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na doroczny koncert chórów „Pożegnanie z kolędą” , który odbędzie się pod egidą Związku Chórów i Orkiestr Południowej Wielkopolski w naszym „klasztorze”. Koncert rozpocznie się o godzinie 15.00.

9.Również w następną niedzielę będziemy gościć o. Pawła Ratajczyka OMI , który podczas mszy św. będzie głosił słowo przedmisyjne. Ojcowie Oblaci poprowadzą misje święte we parafiach Krotoszyna podczas Wielkiego Postu. Ojciec Paweł będzie również po mszach rozprowadzał okolicznościowe kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie parafii misyjnych w świecie prowadzonych przez zakon oblatów.

10. Dziękujemy firmie pana Szydlaka za wykonanie naprawy i wymianę uszkodzonej elektroniki kurantów naszego kościoła a także za konserwację i wymianę serc dzwonów na wieży. Prace zamknęły się w kwocie 6 tys.zł. Firma część prac ofiarowała jako dar dla parafii gratis.

11. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz.10.30.

12. We wtorek obchodzimy Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych kochanych najbliższych.

13. Trasa kolędowa w tym tygodniu: