OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05 MAJA 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05 MAJA 2019 r.

 1. Dzisiaj:

  – po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Czcicieli Serca Pana Jezusa

  – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

  – o godz. 17.40 nabożeństwo majowe, później Msza św.

 2. Dzisiaj zaraz po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz osób biednych i potrzebujących w naszej Parafii w ramach zakończonego Tygodnia Miłosierdzia. Wszystkim, którzy złożą na ten cel ofiarę już teraz gorąco dziękujemy „Bóg zapłać”.

 3. Dzisiaj pod hasłem „Głosić Ewangelię mocą Ducha Świętego (1P 1,12) rozpoczynamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z całego serca zachęcamy wszystkich do czytania, medytowania i modlitwy tekstami Biblii.

 4. W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe o godz. 18.10, po nich Msza św. wieczorna. Nabożeństwa majowe poprzedzone są codziennie modlitwą różańcową.

 5. Wszystkie dzieci, które przystąpią do I Komunii św. przychodzą na próbę w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 16.30 do kościoła.

 6. Spotkanie członków Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 7. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 8. Spotkanie ministrantów i chłopców, którzy pragną zostać ministrantami w piątek o godz. 17.00 w kościele.

 9. Spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym.

 10. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź św. dzieci przygotowujących się do I Komunii św., rodziców i krewnych. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

 11. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie uroczystość I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 12.15. Dzieci zbiorą się przy kościele o godz. 11.55. Razem z dziećmi przystąpią do Komunii św. rodzice, rodzeństwo, krewni i goście. Mamy prośbę do wiernych, którzy przychodzą na Mszę św. o godz. 12.15, aby w przyszłą niedzielę skorzystali ze Mszy św. o innej porze.

 12. Prosimy, by uroczystość I Komunii św. odbyła się bez alkoholu.

 13. Na zbliżającą się uroczystość pragniemy przygotować nasz kościół. Zwracamy się z prośbą do rodziców dzieci I Komunijnych o pomoc. Pomoc taka będzie potrzebna we wtorek od godz. 9.00 i od godz. 15.00. Prosimy zabrać ze sobą przedmioty potrzebne do sprzątania.

 14. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Matek i Ojców Różańcowych.

 16. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka w kościele przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Za okazaną życzliwość , zrozumienie i pomoc już teraz bardzo serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

 17. W przyszłą środę 15 maja organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Częstochowy z dziećmi I Komunijnymi i ich rodzicami. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w biurze parafialnym i u pań katechetek. Cena 45zł.

 18. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pamiętali o potrzebach Parafii i Seminarium Duchownego w ramach daniny diecezjalnej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”

 19. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć bardzo ciekawy najnowszy numer „Opiekuna” z wieloma bardzo interesującymi artykułami.