OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 MARCA 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 MARCA 2018 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE. W naszej wspólnocie parafialnej witamy bardzo serdecznie Ks. Proboszcza Krzysztofa Ślicznego – Diecezjalnego Duszpasterza Grup Modlitwy Ojca Pio, proboszcza w Zdunach i naszego dawnego księdza wikariusza, który poprowadzi nasze rekolekcje. Z całego serca zachęcamy do uczestnictwa w tych spotkaniach rekolekcyjnych, które mają pogłębić naszą wiarę i zbliżyć do Pana Boga.
 2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka w kościele przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, szczególnie na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła. Za okazaną życzliwość, zrozumienie i pomoc bardzo serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Matek i Ojców Różańcowych, a o godz. 15.00 Gorzkie Żale, po nich Msza św.
 4. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.30 i 18.30. Po Mszy św. wieczornej w poniedziałek spotkanie dla Grupy Modlitwy Ojca Pio oraz wszystkich zainteresowanych duchowością Św. Ojca Pio.
 5. We wtorek o godz. 9.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy, pomóżmy przybyć we wtorek do kościoła osobom chorym i cierpiącym.
 6. Ofiary składane w czasie Mszy św. w poniedziałek i wtorek przeznaczone będą dla Ojca Rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności.
 7. Odbiór szatek komunijnych we wtorek od godz. 15.30 do 17.00 w domu parafialnym przy ul. Słodowej 3A.
 8. W środę, czwartek i piątek młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przeżywać będzie rekolekcje wielkopostne.
 9. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 10. W piątek o godz. 16.00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w kościele.
 11. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci o godz. 17.00.
 12. Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej krotoszyńskich parafii organizują Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. W piątek o godz. 19.30 Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele Błogosławionego Biskupa Michała Kozala na Parcelkach i przejdzie ulicami: Klemczaka, 1 stycznia, Ofiar Katynia, Pukackiego, Narutowicza na cmentarz. Prosimy zabrać ze sobą świece i znicze. Przy ostatnich stacjach krzyż poniosą przedstawiciele naszej parafii: członkowie Akcji Katolickiej, Grupa Modlitwy Ojca Pio, młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej w kościele Błogosławionego Biskupa Michała Kozala o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św.
 13. Spotkanie dzieci pragnących śpiewać w scholii dziecięcej w sobotę o godz. 10.00 w zakrystii.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo w intencji trzeźwości.
 15. Serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy spełnili już obowiązek daniny diecezjalnej i pamiętali o potrzebach Parafii, trwających pracach konserwatorskich i potrzebach Seminarium Duchownego. Koperty na daninę wyłożone są na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Dziękujemy również za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 16. Organizujemy wyjazd na największe plenerowe widowisko pasyjne na świecie. W sobotę 24 marca o godz. 15.00 z Małego Rynku wyjazd do Poznania na Cytadelę na Mysterium Męki Pańskiej przygotowane przez blisko tysiącosobowy zespół ludzi. Cena 50zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 17. W Niedzielę Palmową spotkanie młodych Diecezji Kaliskiej na Górze Krzyża Jubileuszowego koło Ostrzeszowa. Wyjazd młodzieży autokarem o godz. 12.00 z Małego Rynku. Zapisy u pań katechetek i w biurze parafialnym.
 18. W dniach od 09 do18 października pragniemy zorganizować niezwykłą 10 – dniową, samolotowo – autokarową pielgrzymkę do Rzymu i Włoch. W związku z 40. rocznicą rozpoczęcia pontyfikatu Św. Jana Pawła II i 50. rocznicą śmierci Św. Ojca Pio pragniemy nawiedzić Rzym (3 dni), Pietrelcina, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Lanciano, Manoppello, Loreto, Asyż, Cascia, Roccaporena (miejsca związane ze św. Ritą). Pielgrzymka przygotowana jest przez Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne „Peregrinus”. Bliższe informacje i zapisy w biurze parafialnym.
 19. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: bardzo ciekawy najnowszy numer dwutygodnika naszej Diecezji „Opiekun” z wieloma bardzo interesującymi artykułami min. wspomnienie o śp. Ks. Kanoniku Zygmuncie Krysmalskim, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, przepiękne kartki wielkanocne z naszym odnowionym ołtarzem głównym (4 wzory) w cenie 1zł, baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 5zł jako wsparcie dzieł miłosierdzia Caritas, książkę z głębokimi rozważaniami Drogi Krzyżowej Ks. Marka Kidonia w cenie minimum 20zł jako wsparcie Motylowej Akademii dedykowanej dzieciom, które dźwigają krzyż straty rodzica po chorobie nowotworowej. Zachęcamy do nabycia i wspierania wielu dzieł miłosierdzia w Kościele.