OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020

1.Dzisiaj po mszy o godz.9.30 nabożeństwo dla Matek i Ojców Różańcowych. Za tydzień po mszy o 8.00 nabożeństwo trzeźwościowe.

2.W sobotę 18.01 rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3.W następną niedzielę 19.01 zapraszamy na jasełka przygotowanie przez dzieci z przedszkola „Smerfuś” na godzinę 14.00.

4. Również w następną niedzielę będziemy gościć ojca Ditricka Sangę ze zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia z Tanzanii. Ojciec neoprezbiter będzie głosił Słowo Boże i sprawował Eucharystię w naszej wspólnocie.

5. Z racji kolędy biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i piątek do południa oraz w sobotę od 8.30 do 9.30!.

6. Różaniec codziennie przed mszą św. a w środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7. Czasopisma katolickie: Opiekun, Gość Niedzielny , Mały Gość dla dzieci oraz Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła i zakrystii. Są jeszcze kalendarze diecezjalne.

8. W ostatnią niedzielę miesiąca zapraszamy na doroczny koncert chórów „Pożegnanie z kolędą” , który odbędzie się pod egidą Związku Chórów i Orkiestr Południowej Wielkopolski w naszym „klasztorze”. Koncert rozpocznie się o godzinie 15.00.

9.Z uwagi na problemy z parkowaniem parafian przyjeżdżających na msze informujemy,że msza „dziecięca” zostaje przesunięta od dzisiejszej niedzieli z godziny 11.00 na 10.45 !!! Polecamy łaskawej uwadze wszystkich użytkowników pojazdów. Ustępujmy sprawnie miejsca dla uczestników mszy następujących po sobie

10. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres Bożego Narodzenia a rozpoczynamy czas zwykły w ciągu roku. Z tego tytułu pragniemy wyrazić jak najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia czasu Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz Trzech Króli. Za świąteczny wystrój kościoła, ofiarowane dary dla potrzebujących, służbę przy ołtarzu i śpiew. Za każdy dar z serca płynący w imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy staropolskie :Bóg zapłać !

 

Trasa kolędowa w tym tygodniu: