OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30 GRUDNIA 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30 GRUDNIA 2018 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Świętej Rodziny Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. O godz. 16.00 spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolickiej oraz nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. na probostwie.

  W kruchcie pod wieżą jest poświęcona woda, którą można zabrać do domu.

 2. W poniedziałek Msza św. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękowania Bogu za Rok Pański 2018.

 3. We wtorek Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedzielę.

 4. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 19.00.

 5. W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne o godz. 19.00.

 6. W pierwszy piątek miesiąca:

  – spowiedź św. w czasie każdej Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 15.00

  – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 9.00

  – Msza św. wynagradzająca z udziałem dzieci o godz. 17.00

  – Msza św. wieczorna o godz. 18.30.

 7. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wieczorna o godz. 18.30.

 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. W czasie każdej Mszy św. święcenie kadzidła i kredy. W związku z tym przed każdą Mszą św. przy wejściu do kościoła będzie można nabyć torebki z kadzidłem i kredą.

  Składka w kościele przeznaczona będzie na Misje Katolickie. Za złożone ofiary na ten cel bardzo serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

 9. W Uroczystość Trzech Króli odbędzie się w naszym mieście po raz pierwszy radosny Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie Mszą św. w trzech kościołach stacyjnych św. Jana Chrzciciela i św. Andrzeja Boboli o godz. 12.00, w naszym kościele o godz. 12.15. Po Mszy św. orszaki wyruszą z kościołów na Rynek, gdzie przed Ratuszem uczcimy Świętą Rodzinę przybyłą z parafii św. Marii Magdaleny. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, w tym młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, osoby starsze do wspólnego kolędowania. Zachęcamy do przebrania się za króla, pastuszka lub anioła. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma bezpłatną koronę i śpiewnik z kolędami. Dołączymy w ten sposób do ponad 700 miejscowości w Polsce, gdzie takie Orszaki mają już miejsce. Serdecznie zapraszamy.

 10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kościele farnym odbędzie się koncert z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego w programie kolędy tradycyjne i patriotyczne w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej oraz połączonych chórów Św. Wojciecha i „Acord”.

 11. Przy wyjściu z kościoła od strony Muzeum i w zakrystii można nabyć bardzo ciekawy najnowszy numer dwutygodnika naszej Diecezji „Opiekun” z wieloma bardzo interesującymi artykułami, „Mały Gość Niedzielny” oraz kalendarze diecezjalne.

 12. Plan Kolędy: