OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – 28 KWIETNIA 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – 28 KWIETNIA 2019 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

 2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni miłosierdzia dostąpią.”. W związku z Tygodniem Miłosierdzia w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar dla ubogich i działalność charytatywną diecezjalnej oraz parafialnej „Caritas”. Za wszelkie ofiary składamy już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”.

 3. W poniedziałek biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach wieczornych. Kapłani uczestniczą w corocznej pielgrzymce do Katedry i Bazyliki Św. Józefa w Kaliszu.

 4. Spotkanie dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele.

 5. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Codziennie 45 minut przed wieczorną Mszą św. różaniec święty. Natomiast 20 minut przed Mszą św. wieczorną w każdą niedzielę, uroczystość i dzień powszedni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe. Z całego serca zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 6. W środę wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

 7. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.30 Msza św. o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne oraz o wytrwanie w powołaniu.

 8. W pierwszy piątek miesiąca Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 15.15, której nie będzie. O godz. 12.15 Msza św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

  Okazja do spowiedzi św. z racji pierwszego piątku miesiąca podczas każdej Mszy św. W piątek z racji na uroczystość postu nie ma.

 9. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Głosić Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1P1,12).

 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Czcicieli Serca Pana Jezusa.

 12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzinom z Parafii i spoza Parafii, które pamiętały o potrzebach naszej Parafii i Seminarium Duchownego w ramach daniny diecezjalnej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 13. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć bardzo ciekawy numer dwutygodnika naszej Diecezji „Opiekun” z wieloma bardzo interesującymi artykułami, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.