OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06 STYCZNIA 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06 STYCZNIA 2019 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego „Trzech Króli” Msze św. jak w niedzielę. W czasie każdej Mszy św. święcenie kadzidła i kredy. W związku z tym przed każdą Mszą św. przy wejściu do kościoła można nabyć torebki z kadzidłem i kredą. Składka w kościele przeznaczona jest na Misje Katolickie. Za złożone ofiary na ten cel bardzo serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”. W kruchcie pod wieżą jest poświęcona woda, którą można zabrać do domu.

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Czcicieli Serca Pana Jezusa.

 3. Dzisiaj w naszym mieście odbędzie się po raz pierwszy radosny Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. w trzech kościołach stacyjnych św. Jana Chrzciciela i Św. Andrzeja Boboli o godz. 12.00, w naszym kościele o godz. 12.15. Po Mszach św. Orszaki wyruszą z kościołów na Rynek, gdzie przed Ratuszem uczcimy Świętą Rodzinę przybyłą z parafii Św. Marii Magdaleny. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, w tym młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, osoby starsze do wspólnego kolędowania. Zachęcamy do przebrania się za króla, pastuszka lub anioła. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma bezpłatną koronę i śpiewnik z kolędami. Dołączymy w ten sposób do 752 miejscowości w Polsce, gdzie takie Orszaki się odbędą. Serdecznie zapraszamy.

 4. Dzisiaj o godz. 17.00 w kościele farnym odbędzie się koncert z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego w programie kolędy tradycyjne i patriotyczne w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej oraz połączonych chórów Św. Wojciecha i „Acord”.

 5. W ciągu tygodnia w naszym kościele ze względu na kolędę Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku o godz. 19.00, tylko w sobotę o godz. 18.30.

 6. W czasie kolędy Biuro Parafialne będzie czynne:

  – w poniedziałek i piątek od godz. 10.00 do 12.00

  – w pilnych sprawach każdego dnia od godz. 8.30 do 9.00.

 7. Przy wyjściu z kościoła od strony Muzeum i w zakrystii można nabyć bardzo ciekawy dwutygodnik naszej Diecezji „Opiekun” z wieloma bardzo interesującymi artykułami, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz kalendarze diecezjalne.

 8. Plan Kolędy: