OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 02 CZERWCA 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 02 CZERWCA 2019 r.

 1. Dzisiaj:

  – po Mszach św. przed kościołem ma miejsce zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w ramach „Święta Dziękczynienia”. Wznoszona świątynia jest wotum wdzięczności Polaków za dar wolności oraz Świętego Jana Pawła II. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”

  – po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Czcicieli Serca Pana Jezusa

  – po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z młodzieżą kl. VII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania

  – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w połączeniu z Nowenną do Ducha Świętego codziennie po Mszy św. wieczornej.

 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Kurs potrwa do czwartku. Serdecznie zapraszamy.

 4. Spotkanie pań katechetek w poniedziałek o godz. 17.00 na probostwie.

 5. Spotkanie Grupy Św. Jana Marii Vianneya we wtorek po Mszy św. wieczornej na probostwie.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o wytrwanie w powołaniu.

 7. W pierwszy piątek miesiąca:

  – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 9.00 oraz od 15.00 do 18.30

  – okazja do spowiedzi św. w czasie każdej Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 15.00

  – Msza św. wynagradzająca z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 17.00

  – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00, później Msza św.

 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:

  – po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Matek i Ojców Różańcowych

  – składka w kościele przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii z racji drugiej niedzieli miesiąca. Za okazane zrozumienie, życzliwość i hojność serca już dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

 9. Są jeszcze wolne miejsca na czuwanie modlitewne Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach połączone z pielgrzymką do Krakowa i Trzebnicy. Wyjazd w sobotę 15 czerwca. Powrót w niedzielę popołudniu. Cena 80 zł. Zapisy i bliższe informacje w biurze parafialnym.

 10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć bardzo ciekawy najnowszy numer dwutygodnika naszej Diecezji „Opiekun” z wieloma bardzo interesującymi artykułami, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

 11. Z radością informujemy, że w czerwcu pragniemy w sposób szczególny dziękować Bogu, że 600 lat temu powstała nasza Parafia, stąd:

  – w dniach od 18 do 30 czerwca będzie w naszym kościele autentyczny Krzyż Papieski, który adorował Św. Jan Paweł II w Wielki Piątek 25 marca 2005 r.

  – w dniach 22 – 29 czerwca przeżywać będziemy Misje Święte, które poprowadzą w języku polskim Misjonarze z Afryki ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia Consolata: Ojciec Ashenafii z Etiopii i Diakon Ditrick Sanga z Tanzanii

  – Sumie Odpustowej przewodniczyć będzie w sobotę 29 czerwca o godz. 12.00 J. E. Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, a przez wiele lat drugi sekretarz Św. Jana Pawła II i Papieża Benedykta.

  Do udziału w tych niezwykłych uroczystościach już dziś z całego serca zapraszamy.