OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09 CZERWCA 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09 CZERWCA 2019 r.

 1. Dzisiaj składka w kościele przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii z racji drugiej niedzieli miesiąca. Za okazane zrozumienie, życzliwość i pomoc wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

 2. Dzisiaj:

  – po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla Matek i Ojców Różańcowych

  – po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania

  – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.

 4. W poniedziałek II Święto Zesłania Ducha Świętego – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 (z udziałem dzieci) i 18.30.

 5. Msza św. dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w środę o godz. 19.15 w kościele.

 6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 7. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 8. Spotkanie ministrantów i chłopców pragnących zostać ministrantami w piątek o godz. 17.00 w kościele.

 9. W sobotę o godz. 7.15 z Małego Rynku wyjazd pielgrzymów na czuwanie modlitewne ze Św. Ojcem Pio do krakowskich Łagiewnik połączone ze zwiedzaniem Krakowa i Bazyliki w Trzebnicy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w biurze parafialnym.

 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej:

  – po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo w intencji trzeźwości

  – o godz. 12.00 w kościele farnym Msza św. w intencji Miasta i jego mieszkańców z okazji Dnia Patrona Miasta i Gminy – Błogosławionego Biskupa Michała Kozala

 11. W czwartek 04 lipca organizujemy pielgrzymkę do Gidel – Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i na Jasną Górę. Cena 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

 12. Na ołtarzach bocznych wyłożone są foldery z dokładnym planem Misji Świętych, które rozpoczną się za dwa tygodnie i informacjami o naszych misjonarzach ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia z Etiopii i Tanzanii oraz o Ks. Arcybiskupie Mieczysławie Mokrzyckim Metropolicie Lwowskim, który w roku sześćsetlecia powstania naszej parafii będzie przewodniczył uroczystościom odpustowym

 13. Na stronie internetowej naszej parafii oraz facebooka naszej parafii można znaleźć film „Krzyżu Święty nade wszystko. Historia krzyża papieskiego”. Zachęcamy do obejrzenia bardzo ciekawej historii krzyża, który przybędzie do nas w przyszły wtorek 18 czerwca i będzie przez cały czas Misji Świętych do 30 czerwca.

 14. Z radością informujemy, że kościół farny Św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie w niedzielę 23 czerwca zostanie ogłoszony Bazyliką Mniejszą. Głównym uroczystościom o godz. 12.00 przewodniczyć będzie J.E. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolia Poznański i Przewodniczący Episkopatu Polski.

 15. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć bardzo ciekawy numer dwutygodnika naszej Diecezji „Opiekun” z wieloma bardzo interesującymi artykułami, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.