OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła – 26.01.2020

OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła – 26.01.2020

1.Za tydzień po mszy o godz. 7.00 nabożeństwo do NSPJ.

2.Również za tydzień w niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego i błogosławienie gromnic, a na mszy o godzinie 10.45 poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

3.Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w parafii św.Jana Chrzciciela – bazylika – w dniach od 1 do 5 marca br.

4.Następna niedziela jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Po mszach odbędzie się zbiórka do puszek na Klasztory Klauzurowe naszej diecezji.

5. Z racji kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i piątek do południa.

6. Różaniec codziennie przed mszą św. W środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy a w piątek o 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z koronką.

7. Czasopisma katolickie: Opiekun, Gość Niedzielny , Mały Gość dla dzieci oraz Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła i zakrystii. Są jeszcze kalendarze diecezjalne.

8. Dzisiaj zapraszamy na doroczny przegląd chórów „Pożegnanie z kolędą” , który odbędzie się pod egidą Związku Chórów i Orkiestr Południowej Wielkopolski w naszym „klasztorze”. Ze względów organizacyjnych koncert rozpocznie się o godzinie 14.00.

9.Dzisiaj gościmy o. Pawła Ratajczyka OMI , który podczas mszy św. będzie głosił słowo przedmisyjne. Ojcowie Oblaci poprowadzą misje święte we parafiach Krotoszyna podczas Wielkiego Postu. Ojciec Paweł będzie również po mszach rozprowadzał okolicznościowe kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie parafii misyjnych w świecie prowadzonych przez zakon oblatów.

10. Za tydzień w I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii bądź w biurze parafialnym. O godzinie 18.00 różaniec fatimski w ramach nabożeństwa pierwszosobotniego.

11. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj o godz.10.30.

12. Taca najbliższej niedzieli na potrzeby Diecezji.

13. Plan kolędy w tym tygodniu: