mycie okien i elewacji

Czyszczenie kostki brukowej, elewacji oraz dachu budynku

Bardzo często każdego roku konieczne jest czyszczenie kostki brukowej oraz czyszczenie elewacji. Dzięki czemu mogą one zachować swój pierwotny kolor, a także stanowić wizytówkę dla całej posesji.

Czyszczenie elewacji przez profesjonalną firmę

Rodzaj i stopień zanieczyszczeń elewacji, dachu czy też kostki brukowej bardzo często uzależniony jest od położenia budynku. Te budynki, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie ulic o wysokim natężeniu ruchu, lecz również w pobliżu lasu, jeziora czy też innego zbiornika wodnego narażone są na wyższy poziom zanieczyszczeń. Są to nie tylko pyły, spaliny samochodowe, lecz także dymy poprodukcyjne, mech, grzyby, glony i pleśń.

Dlatego w zależności od tego z jakim rodzajem zanieczyszczenie mamy do czynienia zależeć będzie wybór środków czyszczących. W niektórych przypadkach czyszczenie elewacji może opierać się na wykorzystaniu wody pod ciśnieniem. Dotyczy to sytuacji, kiedy kostka brukowa lub elewacja jest zabrudzona kurzem oraz lekkimi zanieczyszczeniami.

Natomiast kiedy zabrudzenia obejmują grzyb, pleśni oraz mech to wówczas wykorzystać należy silniejsze detergenty. Najlepiej jest, kiedy o wyborze rodzaju detergentu do mycia elewacji zadecyduje profesjonalna firma. Dzięki doświadczeniu oraz znajomości branży fachowcy idealnie dostosowują rodzaj środków czyszczących do potrzeb w zakresie czyszczenia elewacji.

Wiele firm specjalizujących się w czyszczeniu kostki brukowej oraz elewacji odnaleźć można w Łodzi.

Kiedy konieczne jest czyszczenie kostki brukowej?

Bardzo często czyszczenie kostki brukowej należy realizować raz na 2 lata lub każdego roku. Zależy to między innymi od stopnia zanieczyszczenia oraz lokalizacji budynku. Te nieruchomości, które zlokalizowane są bliżej centrum miasta lecz również wzdłuż ciągów komunikacyjnych narażone są na zanieczyszczenia pochodzące ze spalin samochodowych. W takiej sytuacji konieczne jest zatem regularne mycie, aby zanieczyszczenia nie wchodziły w głąb tynku.

Dużo zależy także od rodzaju cynku oraz charakterystyki elewacji. Jeżeli zastosowany został tynk typu baranek lub kornik wówczas elewację narażona jest na znacznie intensywniejsze zabrudzenie aniżeli w przypadku, kiedy jest to gładki typ elewacji typu klinkier.

Szczególnie trudny do usunięcia z elewacji są naloty w postaci mchu, glonów oraz porostów. Najczęściej występują one od ściany Północnej budynku. Na szczęście dzięki profesjonalnym środkom czyszczącym istnieje możliwość ich usunięcia bez narażenia elewacji na uszkodzenie. W tym samym próby samodzielnego podejmowania wyczyszczenia elewacji mogą być niebezpieczne. Zastosowanie niewłaściwej metody oraz nieodpowiednich środków czyszczących może doprowadzić do trwałych uszkodzeń na powierzchni elewacji.

Dodatkowo w przypadku budynków wielokondygnacyjnych konieczne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu oraz narzędzi, które umożliwiają pracę na wysokościach. Dlatego samodzielne próby mycia elewacji na wielopiętrowych budynkach mogą być bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia. Profesjonalna firma z kolei wykorzystując odpowiednie podnośniki, drabiny, a także żurawie budowlane i jest w stanie dotrzeć w każde miejsce budynku, na całości powierzchni elewacji oraz na dach.

Dzięki stosowaniu odpowiednich detergentów oraz narzędzi firma usuwa wszelkie zanieczyszczenia na powierzchni lecz również na powierzchni kostki brukowej. Dzięki temu cała posesja odzyskuje blask oraz pierwotny urok.

Bardzo często każdego roku konieczne jest czyszczenie kostki brukowej oraz czyszczenie elewacji. Dzięki czemu mogą one zachować swój pierwotny kolor, a także stanowić wizytówkę dla całej posesji. Czyszczenie elewacji przez profesjonalną firmę Rodzaj i stopień zanieczyszczeń elewacji, dachu czy też kostki brukowej bardzo często uzależniony jest od położenia budynku. Te budynki, które znajdują się w…